Zambrów znów zaprasza

MBE
28-09-2010, 00:00

W parku przemysłowym będzie miejsce dla siedmiu nowych firm. Rozbudowę wspomoże unijna dotacja.

W parku przemysłowym będzie miejsce dla siedmiu nowych firm. Rozbudowę wspomoże unijna dotacja.

Zambrowski Park Przemysłowy (Podlaskie) powiększy się o 7,6 tys. mkw. Stanie się tak po przejęciu kolejnej części hali zakładu bawełnianego Zamtex.

— Park już funkcjonuje w jednej z hal po Zamteksie, teraz zaadaptowana zostanie jej kolejna część. Zakład nadal działa, ale w ograniczonym zakresie — wyjaśnia Stefan Wojno, prezes zambrowskiego Zarządu Nieruchomościami, który kieruje parkiem.

Przygotowanie hali dla przedsiębiorców wraz z dostępem do sieci wodociągowej, energetycznej i kanalizacji będzie kosztować ponad 14 mln zł. Zarządca parku planuje też wyremontować dochodzące do obiektu drogi i place manewrowe. Prace zakończą się na przełomie sierpnia i września 2011 r. Inwestycja ma duże szanse na dofinansowanie z podlaskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Unijna dotacja ma wynieść około 6,2 mln zł, czyli ponad 43 proc. kosztów.

— Decyzja w sprawie dofinansowania powinna zostać podjęta w ciągu kilku dni — mówi Stefan Wojno.

Zarządca w pierwszej kolejności będzie zapraszał do parku filmy lokalne, ale liczy też na zainteresowanie inwestorów zagranicznych.

— Obecnie w parku działają trzy firmy produkcyjne i dziesięć mniejszych firm usługowych, w tym dwie firmy zagraniczne — mówi Stefan Wojno.

14

mln zł Tyle będzie kosztować rozbudowa Zambrowskiego Parku Przemysłowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zambrów znów zaprasza