Zamość wzbogaci się o 96 mieszkań

PFR Nieruchomości ruszył z budową mieszkań na Lubelszczyźnie. Do obiecanych 100 tys. lokali wciąż jeszcze daleka droga.

Wczoraj wystartowała trzecia inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus na Lubelszczyźnie. W zachodniej części Zamościa PFR Nieruchomości (PFRN), instytucja, która zarządza rządowym programem, wybuduje 96 mieszkań. Przewidywany termin oddania inwestycji to IV kw. 2021 r. Osiedle będzie składało się z sześciu czterokondygnacyjnych budynków o średnim metrażu 55 m kw. w trzypokojowym mieszkaniu.

Pierwszą inwestycją w ramach Mieszkanie+ na Lubelszczyźnie była Biała Podlaska, gdzie w maju ubiegłego roku wręczono klucze do 186 mieszkań. Druga jest realizowana w Świdniku, gdzie w budowie jest 108.

— W ramach programu Mieszkanie+ na terenie województwa lubelskiego może powstać 1,5 tysiąca mieszkań w kilkunastu lokalizacjach — obiecuje Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości.

W budowie znajduje się 1687 mieszkań w ośmiu lokalizacjach: Krakowie, Katowicach, Kępicach, Jarocinie, Dębicy, Świdniku, Mińsku Mazowieckim i Zamościu. Trwa projektowanie 18 tys. mieszkań, kolejne 18 tys. czeka na decyzje inwestycyjne. W toku due diligence znajduje się ponad 20 tysięcy mieszkań w całej Polsce. Dotychczas w kraju w ramach programu M+ powstało 867 mieszkań. Trzy lata po starcie rządowego programu, do końca tego roku, nie uda się wybudować obiecywanych przez rząd 100 tys. lokali. Mirosław Barszcz w sierpniu zapewniał w „PB”, że w przyszłym roku w budowie będzie 7 tys.

Z aktualnych informacji znajdujących się na stronach PFRN wynika, że potencjał gruntów zebranych w Krajowym Zasobie Nieruchomości wynosi 63 tys. mieszkań. Do końca roku klucz do 42 mają otrzymać najemcy w Kępicach. Jednym z elementów programu Mieszkanie+ jest także program dopłat Mieszkanie na Start.

1874 - tylu najemców według zapewnień PFRN ma mieszkać w M+ końca 2019 r.

25,6 tys. - dla tylu mieszkań złożono wnioski o zatwierdzenie finansowania.

63,4 tys. - tyle mieszkań można zbudować na obecnych gruntach Krajowego Zasobu Nieruchomości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane