Czytasz dzięki

Zamość wzbogaci się o 96 mieszkań

PFR Nieruchomości ruszył z budową mieszkań na Lubelszczyźnie. Do obiecanych 100 tys. lokali wciąż jeszcze daleka droga.

Wczoraj wystartowała trzecia inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus na Lubelszczyźnie. W zachodniej części Zamościa PFR Nieruchomości (PFRN), instytucja, która zarządza rządowym programem, wybuduje 96 mieszkań. Przewidywany termin oddania inwestycji to IV kw. 2021 r. Osiedle będzie składało się z sześciu czterokondygnacyjnych budynków o średnim metrażu 55 m kw. w trzypokojowym mieszkaniu.

Pierwszą inwestycją w ramach Mieszkanie+ na Lubelszczyźnie była Biała Podlaska, gdzie w maju ubiegłego roku wręczono klucze do 186 mieszkań. Druga jest realizowana w Świdniku, gdzie w budowie jest 108.

— W ramach programu Mieszkanie+ na terenie województwa lubelskiego może powstać 1,5 tysiąca mieszkań w kilkunastu lokalizacjach — obiecuje Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości.

W budowie znajduje się 1687 mieszkań w ośmiu lokalizacjach: Krakowie, Katowicach, Kępicach, Jarocinie, Dębicy, Świdniku, Mińsku Mazowieckim i Zamościu. Trwa projektowanie 18 tys. mieszkań, kolejne 18 tys. czeka na decyzje inwestycyjne. W toku due diligence znajduje się ponad 20 tysięcy mieszkań w całej Polsce. Dotychczas w kraju w ramach programu M+ powstało 867 mieszkań. Trzy lata po starcie rządowego programu, do końca tego roku, nie uda się wybudować obiecywanych przez rząd 100 tys. lokali. Mirosław Barszcz w sierpniu zapewniał w „PB”, że w przyszłym roku w budowie będzie 7 tys.

Z aktualnych informacji znajdujących się na stronach PFRN wynika, że potencjał gruntów zebranych w Krajowym Zasobie Nieruchomości wynosi 63 tys. mieszkań. Do końca roku klucz do 42 mają otrzymać najemcy w Kępicach. Jednym z elementów programu Mieszkanie+ jest także program dopłat Mieszkanie na Start.

1874 - tylu najemców według zapewnień PFRN ma mieszkać w M+ końca 2019 r.

25,6 tys. - dla tylu mieszkań złożono wnioski o zatwierdzenie finansowania.

63,4 tys. - tyle mieszkań można zbudować na obecnych gruntach Krajowego Zasobu Nieruchomości.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane