Zaostrza się spór resortu skarbu z PŻM

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-03-2005, 08:44

Nie ma końca spóru między Ministerstwem Skarbu a Polską Żeglugą Morską, raczej zaostrza się. Wszystko za sprawą komisji, która zamiast wybrać nowego dyrektora PŻM, rozwiązała się.

Nie ma końca spóru między Ministerstwem Skarbu a Polską Żeglugą Morską, raczej zaostrza się. Wszystko za sprawą komisji, która zamiast wybrać nowego dyrektora PŻM, rozwiązała się.

Tydzień temu MSP gościło dwóch PŻM-owskich członków komisji konkursowej. Dołączyły do nich trzy osoby wyznaczone przez ministra Sochę. Komisja wybrała przewodniczącego - został nim doradca MSP Zbigniew Macioszek - i przyjęła regulamin konkursowy. Potem do porządku obrad wprowadzono dodatkowy punkt - o rozwiązaniu komisji. Powód ? Termin powołania dyrektora przez radę pracowniczą minął (Brzezicki stracił posadę 19 sierpnia, a zgodnie z przepisami rada powinna powołać nowego w ciągu pół roku), więc dalsze prace są bezprzedmiotowe. Jak łatwo przewidzieć, wniosek o samorozwiązaniu się komisji przeszedł stosunkiem głosów 3:2.

Należy się zatem spodziewać nowego konkursu ogłoszonego przez sam resort skarbu i na jego warunkach. Już dziś PŻM zapowiada, że się na to nie zgodzi i zapowiada, że to oznaczałoby następną sprawę w sądzie. Według kpt. Mirosława Folty, przewodniczącego rady PZM, że jeśli MSP samo spróbuje wybrać nowego dyrektora, rada pracownicza natychmiast go zawiesi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane