Zapomnieli już o dołku

Paulina Sztajnert
opublikowano: 06-01-2006, 00:00

W 2004 r. aktywa PKO/CS stopniały o prawie 2 mld zł. W ubiegłym o ponad 2 mld zł wzrosły. I na tym nie koniec.

PKO/Credit Suisse Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI), czwarty gracz na rynku, rzucił się w pogoń za konkurencją. W ubiegłym roku aktywa towarzystwa wzrosły o ponad 2 mld zł — do 5,2 mld zł. Przypomnijmy, że 2004 r. aktywa funduszy zarządzanych przez PKO/CS TFI stopniały o 1,8 mld zł.

— Rok chcemy zakończyć z 7 mld zł aktywów, co powinno stanowić 10 proc. rynku — mówi Antoni Leonik, prezes PKO/CS TFI.

Na razie towarzystwo kontroluje 7 proc. rynku. W realizacji planów pomóc ma m.in. nowa oferta.

— Złożyliśmy wniosek do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o zgodę na utworzenie funduszu nieruchomości. Pracujemy też nad funduszem płynnościowym dla inwestorów instytucjonalnych. Klientowi indywidualnemu chcemy zaproponować fundusz małych i średnich spółek oraz fundusz funduszy dłużnych — wylicza Tomasz Bogutyn, wiceprezes PKO/CS TFI.

Towarzystwo zamierza także zaproponować fundusze łączone z lokatami bankowymi przy współpracy z bankiem PKO BP. Dzięki niedawnemu takiemu projektowi, do funduszu zrównoważonego trafiło około 1,3 mld zł. Dodatkowo 98 proc. osób, które skorzystały z tej propozycji, to klienci, którzy nigdy wcześniej nie kupowali funduszy inwestycyjnych. Jest zatem o co walczyć.

— W ciągu 2-3 lat do funduszy inwestycyjnych może przepłynąć około 80 mld zł z oszczędności ulokowanych na razie na lokatach bankowych — uważa prezes.

W realizacji tych planów powinna sprzyjać także gospodarcza koniunktura. Mimo iż giełdowe wzrosty trwają już od dłuższego czasu, zarządzający TFI uważają, że także w tym roku WIG powinien wzrosnąć o 10-15 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Sztajnert

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zapomnieli już o dołku