Zarabiać na słońcu

opublikowano: 29-12-2019, 22:00

Drożejący prąd i wsparcie inwestycji w odnawialne źródła energii sprzyjają rozwojowi firmy z Opolszczyzny.

38. miejsce w rankingu ogólnopolskim

Eko-Solar to firma rodzinna działająca od 2012 r. w formie spółki kapitałowej. Przedsiębiorstwo z branży fotowoltaicznej wykonuje instalacje na polskim i unijnym rynku. Wcześniej spółka funkcjonowała jako firma Eko-Jarosz (od 2006 r.) i była związana głównie z branżą fotowoltaiczną w Niemczech. Firma może sie pochwalić profesjonalnym wykonaniem projektów montażowych instalacji fotowoltaicznych zarówno na powierzchniach dachowych, jak i wolnostojących na gruncie. Zleceń i klientów jest coraz więcej. Nic dziwnego. Wzrost cen energii elektrycznej i rozmaite dotacje zachęcają do myśleniu o zamianie źródła energii na bardziej ekologiczne i sprzyjające środowisku. Eko-Solar wykonuje mikroinstalacje dla pojedynczych odbiorców, elektrownie słoneczne (farmy fotowoltaiczne) do masowej produkcji energii, a także systemy przemysłowe dla przedsiębiorców. Świadczy kompleksowe usługi, zajmując się projektowaniem, sprzedażą oraz montowaniem rozwiązań dopasowanych do potrzeb konkretnego odbiorcy.

Chcąc temu sprostać, firma otworzyła biuro projektowo-handlowe w Brzegu. Pomaga w doborze baterii słonecznych odpowiedniej wielkości do zapotrzebowań obiektu i użytkowników. Zapewnia także profesjonalny montaż oraz uruchomienie. Zajmuje się także wszelkimi formalnościami związanymi z przyłączeniem systemu do sieci dystrybucyjnej.

Główne komponenty PV takie jak moduły, inwertery, konstrukcje sprowadzane są bezpośrednio od producentów, dlatego firma jest w stanie oferować atrakcyjne ceny.

Biorąc pod uwagę konieczność ochrony środowiska i plany UE zmierzające do uzyskania w 2050 r. neutralności klimatycznej, można przypuszczać, że nie tylko dzieci, lecz także wnuki Bronisława Jarosza w przyszłości znajdą zajęcie w rodzinnej firmie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane