Zarabianie na słońcu

opublikowano: 29-12-2019, 22:00

Popyt na instalacje fotowoltaiczne nakręca rozwój spółki Columbus Energy notowanej na rynku New Connect warszawskiej giełdy.

11. miejsce w rankingu ogólnopolskim

Firma pojawiła się na rynku mikrofotowoltaiki w 2014 r., czyli przed wejściem w życie ustawy o OZE. Jej prezes Dawid Zieliński już podczas studiów na Akademii Górniczo-Hutniczej dostrzegł potencjał zielonej energii i konieczność transformacji energetycznej Polski. Oferta jest adresowana do właścicieli domów jednorodzinnych, klientów biznesowych i firm zainteresowanych budową farm fotowoltaicznych. Wyższa świadomość ekologiczna Polaków, rosnące ceny prądu i dopłaty z programu Mój Prąd na domową instalację fotowoltaiczną stymulują rynek. Ostatnie wydarzenia zmieniły skalę biznesu. Firma zawarła umowy o współpracy w zakresie rozwoju projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 355 MW, umowy inwestycyjne z akcjonariuszami na prawie 5 mln zł, kupiła siedem spółek celowych i rozpoczęła budowę 12,5 MW farm fotowoltaicznych.

— Sprzyjają nam rynek, zainteresowanie OZE i programy wspierające prosumentów. Trudno mówić o przeszkodach, widzimy raczej wyzwania: technologię, dbałość o obsługę i ciągłe monitorowanie branży — precyzuje Dawid Zieliński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

COFACE

Partner strategiczny

PEKAO

Partner

KRD

Partner

UPC

Partner

Targi Kielce

Partner

INFINITY

Patroni honorowi

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy