Zarezerwuj czas w marcu:Wiosenne sensacje

PB
opublikowano: 26-02-2010, 00:00

Zarezerwuj czas w marcu:

Koncert

The Golden Strike Trio

5.03 w ramach 46. edycji festiwalu Jazz nad Odrą w Szczecinie

Supergrupa, czyli: Ron Carter, Russel Malone i Jacky Terrasson. Carter to niedościgły wzór dla kolejnych pokoleń jazzmanów, genialny kontrabasista i kompozytor. Russell Malone zasłynął w zespole organisty Jimmy’ego Smitha. Jacky Terrasson debiutował w 1994 r. albumem "Jacky Terrasson", nagranym dla słynnej wytwórni Blue Note.

www.jnofestival.pl

Książka

Ryzyko każdego dnia

W księgarniach w marcu

Powinno być daleko, trudno i niebezpiecznie… Cooper przeżył życie zgodnie z tą dewizą. Nieustraszony pilot bombowca w czasie I wojny światowej, podróżnik w dżungli i wśród lodów, znakomity filmowiec, który wykreował m.in. Katherine Hepburn. Twórca najbardziej fantastycznej istoty w dziejach kina. Z rąk marszałka Piłsudskiego odebrał Krzyż Virtuti Militari — za udział w wojnie polsko-bolszewickiej. Oszałamiająca biografia.

Marc Cotta Vaz, "Szalone życie Meriana Coopera, twórcy King Konga".

Wydawnictwo Literackie.

wydawnictwoliterackie.pl

Wystawa

Paweł Szanajca, "Desens. 40 obrazów olejnych"

11-13.03, Galeria Sztuki Farbiarnia na Pięknej, Warszawa

Szanajca to postać renesansowa, o szerokich zainteresowaniach i pasjach popartych talentem. Jego malarstwo jest emocjonalne i bezkompromisowe, prace — pulsujące, nasycone i zdecydowanie "muzyczne" w wyważonym zestawieniu rytmu i harmonii. Są komunikatywne i przemawiające.

www.galeriafarbiarnia.pl

Teatr

Taniec Delhi

5-7.03, Teatr Narodowy w Warszawie

Karolina Gruszka i Iwan Wyrypajew. Artystyczny tandem, który wciąż stawia sobie nowe wyzwania. Tym razem nowy tekst Wyrypajewa "Taniec Delhi" a w obsadzie obok Gruszki Agata Buzek, Kamilla Baar, Aleksandra Justa, Beata Fudalej, Paweł Paprocki. Kolejny sukces artystyczny? Warto sprawdzić,

bo na pewno będzie się o tym mówić i to głośno. Premiera tuż, tuż.

www.narodowy.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu