Zarób na obligacjach i dywidendzie

  • Jagoda Fryc
15-02-2013, 00:00

Papiery skarbowe, korporacyjne i akcje — to mix inwestycyjny nowego funduszu, który pojawił się w ofercie Pioneer Pekao TFI.

I choć na pierwszy rzut oka wygląda na klasyczny produkt mieszany (zrównoważony lub stabilnego wzrostu), to jego przewagą jest chęć wykorzystania potencjału spółek wypłacających dywidendy. Pioneer Stabilnego Inwestowania skupiać się ma wyłącznie na dużych, stabilnych przedsiębiorstwach o wysokiej płynności i dobrej kondycji finansowej, które dzielą się zyskiem z akcjonariuszami. A hojnych jest wielu. Stopa dywidend firm wchodzących w skład indeksu WIGdiv wynosi ponad 7 proc. — znacznie więcej niż obecne średnie oprocentowanie lokat bankowych.

— Potencjał rynku obligacji może się pomału wyczerpywać. Dlatego warto poszerzyć portfel o akcje, nie rezygnując z możliwości oferowanych przez papiery dłużne, szczególnie korporacyjne. Zysk z dywidend będzie stanowić ekwiwalent stałego, dodatkowego dochodu z obligacji — tłumaczy Krzysztof Lewandowski, prezes Pioneer Pekao TFI.

7 proc. Tyle wynosi obecnie stopa dywidendy dla indeksu WIGdiv.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligacje / Zarób na obligacjach i dywidendzie