Zawsze jest czas na budowanie wartości firmy

Partnerem publikacji jest Inwentech Group
opublikowano: 09-02-2022, 15:50
aktualizacja: 09-02-2022, 16:55
Piotr Grec
prezes Inwentech Group

Budujemy wartość firmy, powiększamy jej zasoby, również finansowe. Nie marnotrawimy naszych benefitów, zamieniamy je w wartość spółki. To dzięki konsekwentnemu budowaniu zasobów, wzmacnianiu podstaw firmy udało nam się wyjść obronną ręką z pandemii.

W branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej jest spory tłok. Jak mówi Piotr Grec, prezes Inwentech Group, coraz trudniej walczyć o klienta. W segmencie B2B rządzą trochę inne zasady niż B2C, gdzie poza ceną istotne jest, czy wykonawca zrealizuje całość, ma zaplecze, jest stabilny finansowo, nie zejdzie z budowy w trakcie realizacji projektu. Ważne są też rekomendacje i wykonane już zlecenia.

– Duzi poważni inwestorzy nie chcą mieć problemów w trakcie inwestycji, chcą mieć pewność, że kompetencje wykonawcy i standard usługi będą na odpowiednim poziomie. Na rynku indywidualnym gra jest nieco inna. Są podmioty oferujące usługi w internecie, zwołujący ekipę ad hoc. Jest mnóstwo drobnych firm oraz pracowników, którzy odeszli ze spółek i pracują na własną rękę. Wygrywa tańszy wykonawca – komentuje Piotr Grec.

Inwentech jest jednym z liderów w regionie, w kraju lokuje się na średniej półce firm branży HVAC. Podejmuje wyzwania dla obiektów o najwyższym standardzie i wymaganiach, np. dla jednej z 25 najbardziej innowacyjnych globalnych marek luksusowych według Robb Report, firmy Nobu Hospitality, której właścicielami są Robert De Niro, Nobu Matsuhisa i Meir Teper. Zakres robót w Hotelu Nobu w Warszawie obejmował kompleksowe wykonanie instalacji sanitarnych, wartość inwestycji wyniosła ponad 100 mln zł.

Przykładem najwyższych wyzwań w dziedzinie inżynierii wentylacyjno-klimatyzacyjnej może być hotel dla triatlonistów, budowany w Świeradowie-Zdroju, gdzie wymagane są specjalne warunki klimatyczne dla sportowców – nasycenie tlenem, odpowiednia wilgotność, a także odpowiedni skład wody, a wszystko po to, żeby stworzyć specyficzne „wysokogórskie” warunki. Projekt instalacji sanitarnych, wentylacyjno-klimatyzacyjnych oraz elektrycznych i teletechnicznych jest tam obecnie wykonywany przez firmę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane