Zawtex szykuje plan likwidacji

Dominika Malik
opublikowano: 31-07-2001, 00:00

Zawtex szykuje plan likwidacji

Akcjonariusze Zakładów Przemysłu Bawełnianego Zawtex z Zawiercia, które są w likwidacji od kwietnia 2001 r., zatwierdzili w trakcie NWZA bilans likwidacyjny spółki. Określił on wartość jej aktywów na kwotę około 6,6 mln zł.

— Dzięki temu możemy przygotować plan likwidacji spółki. Powinien on zostać opracowany do połowy sierpnia 2001 r. — mówi Andrzej Chmielewski, likwidator i były prezes Zakładów Przemysłu Bawełnianego Zawtex w Zawierciu.

Zgodnie z przewidywaniami, zostały także podjęte uchwały w sprawie zbycia trzech nieruchomości, należących do firmy: biurowca, wartości około 400 tys. zł, budynku po przędzalni, którego cenę minimalną ustalono na 300 tys. zł, oraz wielofunkcyjnego obiektu, wycenionego na minimalną kwotę 250 tys. zł.

Nie udało się jednak uchwalić statutowej zmiany w liczbie członków rady nadzorczej. Likwidator postulował ograniczenie ich liczby z pięciu do trzech osób. Skarb Państwa, który posiada 25 proc. akcji spółki, sprzeciwił się temu. Właścicielem pozostałych 75 proc. są pracownicy przedsiębiorstwa. Pracuje w nim jeszcze 17 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zawtex szykuje plan likwidacji