Zbankrutowała sieć odzieżowa Forever 21

opublikowano: 30-09-2019, 06:24

Amerykańska sieć odzieżowa Forever 21 wystąpiła o ochronę przed roszczeniami wierzycieli. Poinformowała, że planuje wyjść z większości międzynarodowych rynków w Azji i Europie.

Forever 21 informuje, że pozyskała 275 mln USD finansowania od obecnych wierzycieli i 75 mln USD nowego kapitału na przeprowadzenie globalnej restrukturyzacji.

fot. Bloomberg

- To był ważny i niezbędny krok w kierunku zabezpieczenia przyszłości naszej firmy, pozwalający nam zreorganizować biznes i ustalić nową pozycję Forever 21 – powiedziała wiceprezes Linda Chang.

Amerykańska spółka zapowiada, że choć zakończy większość działalności w Azji i Europie, nadal będzie ją kontynuować w Meksyki i Ameryce Południowej.

Eksperci uważają, że działający od 1984 roku Forever 21 to kolejny tradycyjny detalista, który poległ w konkurencji ze sprzedawcami internetowymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane