Zdecydowane odbicie na Wall Street

WST
opublikowano: 19-07-2011, 22:05

Wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach toczyła się w dobrych humorach. Tak udanego dnia na Wall Street nie mieliśmy już dawno. Handlującym akcjami sprzyjały zarówno dane makro (choć we wtorek nie było ich zbyt wiele) oraz kilka lepszych od oczekiwań wyników spółek. Wystarczyło to, by indeksy odreagowały ostatnią przecenę.

Na finiszu sesji indeks Dow Jones IA zyskiwał 1,63 proc. Tyle samo rósł wskaźnik S&P500, zaś technologiczny Nasdaq zwyżkował aż o 2,15 proc.

Inwestorów ucieszyły dane z rynku nieruchomości. W czerwcu liczba rozpoczętych budów domów wzrosła do 629 tys. podczas gdy analitycy oczekiwali wartości na poziomie 580 tys. Z kolei liczba wydanych pozwoleń na budowę zwiększyła się do 624 tys. W tym przypadku projekcje analityków zakładały spadek z 609 tys. w maju do poziom rzędu 600 tys.

Wpływ na zachowanie graczy miały publikowane raporty kwartalne. We wtorek swoimi rezultatami „pochwaliły się” m.in. giganci finansowi Bank of America i Goldman Sachs. Obaj potentaci rozczarowali i negatywnie zaskoczyli, choć w przypadku BofA wypracowany zysk na akcję okazał się lepszy niż oczekiwali analitycy. I to mimo rekordowej straty rzędu 9,1 mld USD. To pokłosie sięgających łącznej kwoty 8,5 mld USD odszkodowań wypłaconych klientom, których BofA naciągnął na „trefne” obligacje zabezpieczone kredytami hipotecznymi.

W obu przypadkach kurs zjechał na poziom rocznego minimum.

Ostro na północ podążał za to kurs papierów IBM. Cena akcji jednego z największych na świecie producentów komputerów zyskiwał momentami ponad 4 proc. będąc najsilniejszym ogniwem średniej przemysłowej Dow Jones. Firma po zakończeniu poniedziałkowej sesji poinformowała o lepszym niż się spodziewano zysku i podwyższyła swoją prognozę na cały rok, przebijając szacunki specjalistów.

W segmencie technologicznym sporym zainteresowanie cieszyły się udziały Apple. Po końcowym dzwonku, spółka miała zaprezentować swoje dokonania w minionym kwartale. W oczekiwaniu kurs wspiął się na roczne maksimum.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Zdecydowane odbicie na Wall Street