Zdrojowa pod rękę z Radissonem

  • Emil Górecki
opublikowano: 30-07-2014, 00:00

Deweloper ma nadzieję, że system rezerwacyjny międzynarodowej sieci przysporzy mu klientów.

Kołobrzeski deweloper nieruchomości wakacyjnych Zdrojowa Invest będzie współpracował z siecią Radisson Blue Hotels & Resorts. Do tej międzynarodowej marki dołączy hotel z kompleksu Baltic Park Molo w Świnoujściu. Budowa ruszy po sezonie urlopów, a zakończy się pod koniec 2016 r.

— Liczymy szczególnie na klientów programu lojalnościowego Radissona, w którym udział bierze 12 mln osób. Ta umowa pozwoli nam przedłużyć krótki sezon wakacyjny nad polskim morzem — mówi Jan Wróblewski, prezes i współwłaściciel Zdrojowej. Radisson ma dziś w Polsce 10 hoteli i 2,4 tys. pokojów.

— Polska jest jednym z naszych strategicznych rynków. Chcemy tu rozwijać zwłaszcza segment średni Park Inn oraz nowy, czterogwiazdkowy Radisson Red. Obiekt w Świnoujściu nam się podoba, bo będzie jednym z nielicznych w kraju, który będzie mógł gościć konferencję na tysiąc osób — mówi Susanne Friedrich, odpowiedzialna za rozwój sieci w Europie Środkowo-Wschodniej.

Na polskim wybrzeżu są tylko cztery hotele międzynarodowych sieci. Według firmybadawczej Horwath HTL, w 2013 r. w Świnoujściu nieco spadła podaż pokoi hotelowych, ale wzrosła liczba odwiedzających.

— Prawie wszyscy zagraniczni goście to Niemcy, którzy bardzo cenią sobie markę. W dodatku ta część wybrzeża staje się coraz lepiej skomunikowana — mówi Marta Abratowska-Janiec, analityk z Horwath HTL

W skład kompleksu Baltic Park Molo wchodzi również część apartamentowa. Będzie otwarta w następnym sezonie, w 97 proc. jest już sprzedana. Ceny wynoszą 8-12 tys. zł za mkw., a najlepsze apartamenty z widokiem na morze sprzedawane są nawet po 20 tys. zł za mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane