Ze spółek

Maciej Zbiejcik
17-05-2000, 00:00

ZE SPÓŁEK

DROSED. W ramach wezwania do sprzedaży akcji Drosedu wczoraj zawarto transakcje na 379 999 akcji. 26 kwietnia francuska spółka LDC wezwała do sprzedaży 460 tys. akcji Drosed, stanowiących 25 proc. kapitału akcyjnego i głosów na WZA spółki.

DWORY. Środkowoeuropejskie Centrum Ratingu i Analiz nadało ocenę BBB trzyletnim obligacjom, które Dwory zamierzają wyemitować. 31 marca 1999 r. akcjonariusze Dworów podjęli uchwałę o emisji obligacji zwykłych o wartości nominalnej 50 mln zł.

JAROSŁAW. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ZM Jarosław zdecydowało o połączeniu spółki z Sokołowem. Połączenie nastąpi przez przeniesienie całego majątku Jarosławia na Sokołów w zamian za akcje, które Sokołów wyda akcjonariuszom ZM Jarosław. Parytet wymiany wyniesie 2,5 akcji Sokołowa za akcję ZM Jarosław.

KGHM. Deutsche Bank podniósł rekomendacje dla KGHM Polska Miedź do „zdecydowanie kupuj” i podał, ze właściwa wycena akcji spółki to 43,3 zł — czytamy w raporcie datowanym na 9 maja. Bank podniósł rekomendacje KGHM z powodu osłabienia się kursu złotego i podwyższenia prognoz cen miedzi. Wycenił wartość kombinatu miedziowego na 20,8 zł na akcje, udziały w operatorze telefonii komórkowej Polkomtel na 21,5 złotego i udział w operatorze telefonii stacjonarnej Telefonia Lokalna na 1,7 zł.

KRAKÓW. Agencja Ratingowa Standard & Poor s podniosła rating dla długoterminowego długu w walucie zagranicznej i długu niezabezpieczonego miasta Krakowa do BBB plus z BBB.

NETIA. Spółka podpisała umowę subskrypcyjną ze szwedzką firmą Telia AB na objęcie przez nią 2,25 mln akcji serii F Netii, o wartości nominalnej 6 zł za akcję.

POLNORD. Spółka planuje wypłatę dywidendy za 1999 rok w wysokości 0,30 zł na akcje. Prawdopodobnie dniem ustalenia prawa do niej będzie 20 czerwca, a dniem wypłaty 3 sierpnia.

TUNŻ NN. Towarzystwo zamierza ubezpieczać kredytobiorców Banku Śląskiego korzystających z pożyczki pieniężnej, kredytu ratalnego na zakup towarów i usług oraz na zakup samochodów.

W zakres ubezpieczenia wchodzą trzy pakiety: złoty, srebrny i brązowy, które różnią się ceną, rodzajami ryzyka oraz czasem, po którym w wyniku niezdolności do pracy ubezpieczyciel przejmie spłacanie kredytu. Maksymalna wysokość odpowiedzialności wynosi 50 tys. zł, natomiast maksymalny okres ubezpieczenia — 6 lat.

Marcin Kruszewski, dyrektor odpowiedzialny za rozwój produktów w TUnŻ NN, powiedział, że docelowo firma chce zdobyć 20 proc. rynku osób biorących kredyty. Pierwszym ubezpieczeniem NN w ramach zintegrowanych produktów jest bezpłatne ubezpieczenie kredytu do karty kredytowej VISA Electron. KO

TPSA. W piątek lub sobotę minister skarbu podejmie decyzję o prowadzeniu dalszych rozmów z jednym lub dwoma potencjalnymi inwestorami w Telekomunikacji Polskiej. MSP spodziewa się wpływów z prywatyzacji TPSA w III kwartale 2000 roku.

YAWAL. W dniach 8- 15 maja 2000 roku prezes zarządu i główny akcjonariusz — Edmund Mzyk — nabył 47 606 akcji serii E spółki.

WARTA. Zarząd TUiR WARTA podjął decyzję o wypłaceniu dywidendy z części zysku w kwocie 5,83 zł na jedną akcję.

ZPUE. WZA zdecydowało o emisji akcji serii D i E, a także o zmianie rynku notowań z CTO na giełdowy rynek równoległy. Dzięki emisji kapitał akcyjny spółki zostanie podwyższony o 2 mln 649 tys. zł.

Emisja akcji serii E przeznaczona jest na realizację programu opcji menedżerskiej dla kadry kierowniczej. Natomiast seria D adresowane będzie do wszystkich inwestorów. Emisja planowana jest na czerwiec, a wpływy mają wynieść 9 mln zł.

ŻYWIEC. W lipcu lub sierpniu browar uruchomi emisję obligacji krótkoterminowych w kwocie od 150 mln zł do 250 mln zł. MZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu