Ze spółek

Sebastian Gawłowski
13-06-2001, 00:00

ZE SPÓŁEK

4 MEDIA. Spółka zawarła umowę pożyczki z MediaInvest wysokości 600 tys. zł.

AGORA. Spółka nabyła 24 proc. kapitału zakładowego Radio Wanda. Cena udziałów wyniosła 1, 080 mln zł. Radio Wanda ma zamiar wystąpić o koncesję na nadawanie lokalnego programu radiowego w Krakowie. Agora rozwija liczącą się w Polsce grupę lokalnych radiostacji składającą się z 14 rozgłośni, które w 2000 r. docierały łącznie do 10 proc. słuchaczy w grupie celowej w Polsce. Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych.

BRE. Bank odpowie na wezwanie ITI do sprzedaży 1 376 190 akcji imiennych uprzywilejowanych serii A spółki Optimus po proponowanej w wezwaniu cenie — 220 zł za jedną akcję. Podmioty Grupy BRE Banku złożą zapisy na sprzedaż łącznie 818 400 akcji tej spółki.

ELEKTROMONTAŻ-EXPORT. Spółka zawarła nowe kontrakty na roboty montażowe i dostawy urządzeń do realizacji, o łącznej wartości netto 3,85 mln zł.

MCI Management. MCI podjęło decyzję o rezygnacji z przeprowadzenia emisji obligacji zamiennych na akcje, co wynika z wdrożenia średnioterminowej strategii rozwoju funduszu na lata 2001-2002. Jej elementami jest m. in. zmniejszenie kosztów własnych, pozyskanie strategicznych partnerów biznesowych oraz skoncentrowanie się na działaniach prowadzących do wzrostu wartości wszystkich spółek znajdujących się obecnie w portfelu inwestycyjnym.

MUZA. Wiceprezes spółki Bogumiła Genczelwska zbyła na GPW 5310 akcji po średniej cenie 17,40 zł za 1 akcję. Obecnie posiada 92 065 akcji które stanowią 3,78 proc. kapitału akcyjnego spółki Muza. Wiceprzewodnicząca rady nadzorczej Anna Staniszewska zbyła na GPW 5,3 tys. akcji po średniej cenie 17,40 zł za akcję. Anna Staniszewska posiada teraz 4,95 proc. głosów na WZA spółki.

NOMI. KPWiG wycofała akcje spółki z publicznego obrotu.

ORBIS. Ostateczne połączenie Orbisu z francuskim Accorem ma nastąpić na przełomie wiosny i lata 2002 roku. Jednak Accor nie planuje przejęcia pełnej kontroli nad warszawską spółką. Formalny proces połączenia Orbisu z Accorem rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku. Mimo to Francuzi już teraz zastrzegają, że nie zamierzają przekroczyć progu 50 proc. głosów na WZA Orbisu.

POLIGRAFIA. Spółka podpisała z Deutsche Bank Polska umowę na kredyt w formie wielowalutowej linii kredytowej do wysokości 10 mln zł. Kredyt może być wykorzystywany w formie kredytu w rachunku bieżącym lub w formie transz. Środki z kredytu zostaną przeznaczone na restrukturyzację zadłużenia.

POLNORD. KPWiG zgodziła się na przekroczenie przez Prokom 33 proc. głosów na WZA spółki. Zakup tego pakietu może nastąpić do 12 grudnia tego roku.

SOFTBANK. Spółka podpisała umowę z Bankiem Zachodnim o wartości około 4,6 mln zł. Jej przedmiotem jest dostawa rozwiązań informatycznych.

TRAS TYCHY. W związku z zakończeniem subskrypcji spółka informuje, że przydział papierów wartościowych odbędzie się 28.05. Liczba papierów, na które złożono zapisy w ramach subskrypcji, wynosi 568 184. Akcje przydzielono inwestorom po cenie 20,50 zł. Liczba osób, które złożyły zapisy, wynosi 177. Wartość przeprowadzonej subskrypcji wynosi 11,6 mln zł.

WGT. Na Warszawskiej Giełdzie Towarowej dokonano pierwszych transakcji za pomocą elektronicznej platformy sprzedaży towarów (IGT — Internetowej Giełdy Towarowej). Nowy system umożliwia domom maklerskim zawieranie transakcji bez fizycznej obecności na parkiecie giełdy, a także równy dostęp do rynku biurom zlokalizowanym na terenie całego kraju. Do wczorajszego przetargu zorganizowanego w systemie elektronicznym przystąpiły dwa domy maklerskie, które zakupiły 150 ton pszenicy w cenie 570 zł/t. SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu