Żeby korzystać z auta, nie trzeba go posiadać

RAFAŁ ZNYK corporate sales manager, BMW Group Polska
opublikowano: 07-11-2014, 00:00

Komentarz BMW Group Polska

Słuchaczom Akademii „Pulsu Biznesu” przedstawialiśmy innowacyjne sposoby finansowania zakupów aut firmowych, a przede wszystkim wyjątkowe narzędzie proponowane przez BMW Financial Services, czyli BMW Comfort Lease.

To rozwiązanie leasingu samochodów BMW i Mini pozwalające ograniczyć koszty miesięcznego leasingunawet o połowę i elastycznie dostosowujące parametry leasingu do potrzeb przedsiębiorców. BMW Comfort Lease to leasing operacyjny, w którym na podstawie zakładanego umownego okresu użytkowania i deklarowanego średniorocznego przebiegu określa się wartość końcową samochodu. Ta kwota stanowi umowną wartość pojazdu po zakończeniu kontraktu leasingowego, którą gwarantuje BMW.

Comfort Lease cechuje wyjątkowa elastyczność — dotyczy on wszystkich nowych samochodów z oferty BMW Group Polska, umożliwia wybór okresu finansowaniai najwłaściwszych przebiegów. Dlatego jest skierowany przede wszystkim do przedsiębiorców świadomie decydujących o własnych potrzebach, znających swoje preferencje, ceniących komfort i wygodę, a także do tych, którzy regularnie wymieniają użytkowane samochody, chcą zminimalizować miesięczne koszty ich finansowania i zadbać o płynność firmy, a nie są zainteresowani wykupem pojazdu i jego odsprzedażą na własną rękę. Po zakończeniu umowy klient może zwrócić auto, wybierając nowe w ramach kolejnego kontraktu BMW Comfort Lease lub Mini

Comfort Lease. To rozwiązanie łączy zalety podatkowe leasingu operacyjnego z niskim obciążeniem miesięcznym. Niskie raty pomagają uwolnić pieniądze zainwestowane we flotę i precyzyjnie planować przepływy finansowe w firmie. Uwolnione w ten sposób pieniądze firma może przeznaczyć na inwestycje. Dodatkowo pełny leasing operacyjny — a do tej kategorii należy BMW Comfort Lease — nie obciąża bilansu firmy. Przedsiębiorca zyskuje większą zdolność kredytową, która może się przydać przy ubieganiu się o źródła finansowania bieżącej działalności.

Elastyczność tego rozwiązania pozwala leasingobiorcy na różne warianty pod koniec umowy: dalsze finansowanie, zwrot pojazdu do dilera lub wykup. Jeśli klient uważa, że korzystniejszym wariantem będzie dla niego wykup, może tak zrobić. Oczywiście liczy się także możliwość częstszej wymiany aut, pozwalająca na posiadanie stałej gwarancji producenta i brak konieczności troszczenia się o dodatkowe obowiązki związane ze sprzedażą wykupionego z leasingu samochodu używanego. Zwrot pojazdu do dilera jest możliwy bez względu na spadek cen samochodów używanych na rynku wtórnym. W ten sposób gwarantujemy leasingobiorcy pewność i komfort. W trakcie kontraktu klient może zmienić harmonogram spłat, tzn. skrócić albo wydłużyć okres finansowania lub zmienić poziom deklarowanego średniorocznego przebiegu.

Podsumowując: BMW Comfort Lease jest rozwiązaniem dla klientów, którzy systematycznie wymieniają samochody firmowe oraz chcą zminimalizować koszty miesięcznego finansowania i nie są zainteresowani wykupem pojazdu po okresie użytkowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAFAŁ ZNYK corporate sales manager, BMW Group Polska

Polecane