ZEDO: MSP ujawni oferentów

Agnieszka Berger
30-04-2003, 00:00

Na przyszły tydzień Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zapowiada komunikat w sprawie przetargu na Zespół Elektrowni Dolna Odra (ZEDO). W poniedziałek upłynął termin składania ofert zakupu spółki. Nie wiadomo, kto odpowiedział na zaproszenie. Można się jednak spodziewać, że na liście chętnych nie ma tłoku, a oferty cenowe nie są wygórowane. Dotychczas na potencjalnych inwestorów dla ZEDO eksperci typowali niemiecki E.ON i belgijskiego Electrabela. Oba branżowe koncerny deklarowały zresztą zainteresowanie Dolną Odrą, jednak od tych deklaracji upłynęło wiele czasu i światowa koniunktura — nie tylko w energetyce — istotnie się pogorszyła.

MSP informuje, że zwleka z komunikatem w sprawie ZEDO, bo głowi się nad zakwalifikowaniem do rozgrywki jednej z otrzymanych ofert (w przetargu na Ostrołękę dwie oferty odrzucono, bo nie spełniały wymogów formalnych). Może to świadczyć o pojawieniu się jakiegoś mniej zaprawionego w bojach oferenta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Berger

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ZEDO: MSP ujawni oferentów