Zeroemisyjny biznes w walce z globalnym ociepleniem

Komentarz partnera Jacek Siwiński prezes VELUX Polska
opublikowano: 25-11-2020, 16:46

Mając na uwadze największe wyzwanie klimatyczne współczesnego świata, jakim jest ocieplenie klimatu, i działając na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, Grupa VELUX opracowała nową, niezwykle ambitną Strategię Zrównoważonego Rozwoju 2030.

Ma być to dla nas i naszych interesariuszy mapa drogowa na nadchodzącą dekadę, nazwaną przez ONZ dekadą działania.

Strategia ta dotyka praktycznie wszystkich obszarów naszej działalności. Do 2030 r. zamierzamy stać się firmą całkowicie zeroemisyjną. Zmniejszymy o 50 proc. ślad węglowy naszych produktów, przejdziemy na ekologiczne 100-procentowo jednomateriałowe opakowania, zwiększymy ponowne wykorzystanie i recykling zużytych produktów, ustalając konkretne cele w tym zakresie, postawimy na innowacyjne produkty cyfrowe wspierające zrównoważony styl życia. Ponadto ograniczymy o 30 proc. służbowe podróże lotnicze, jak również przesiądziemy się do samochodów bezemisyjnych. Stawiamy sobie również cele dotyczące różnorodności i inkluzyjności w środowisku pracy, jak również zdrowia i bezpieczeństwa naszych pracowników. Ponadto zajmiemy się tym, aby nasi dostawcy i kooperanci byli bardziej przyjaźni środowisku, i zmniejszymy ślad węglowy łańcucha wartości o 50 proc. Zobowiązujemy się wprowadzać rzeczywiste, dostrzegalne i policzalne zmiany.

Unikatowość naszej strategii polega również na tym, że bierzemy odpowiedzialność nie tylko za nasze przyszłe emisje CO2, ale również za całą historyczną emisję, która powstała na skutek naszej działalności. Dzięki długofalowemu partnerstwu z WWF przeprowadzimy projekty, które pochłoną z atmosfery 5,6 mln ton CO2, co odpowiada całemu historycznemu śladowi węglowemu, jaki można przypisać naszej firmie. Musimy ratować, chronić i odnawiać lasy, które pochłaniają najwięcej dwutlenku węgla i są najbardziej różnorodne biologicznie na świecie. Odnawiać te, które zostały zniszczone w wyniku działalności człowieka, a także zapewniać lokalnym społecznościom zrównoważone i opłacalne źródła drewna. Pod naszą opieką będzie ok. 200 tys. ha lasów tropikalnych, zasadzimy około 10 mln drzew.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Organizator

Puls Biznesu

Patron honorowy

Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Polecane