Zgoda na emisje w Orle

KSA
opublikowano: 25-11-2009, 00:00

Producent tkanin z lnu wyemituje nowe akcje dla wierzycieli oraz papiery z prawem poboru.

Producent tkanin z lnu wyemituje nowe akcje dla wierzycieli oraz papiery z prawem poboru.

Wczoraj z sukcesem zakończyło obrady walne lniarskiego Orła. Zostało powtórnie zwołane z tym samym porządkiem obrad, bo na poprzednim nie było kworum do przegłosowania podwyższenia kapitału. Pierwsza emisja dotyczy serii H z pozbawieniem prawa poboru. Zostaną zaoferowane wierzycielom. Orzeł skonwertuje 4,8 mln zł długu na 1,41 mln nowych akcji (uwzględniając scalenie akcji w stosunku 1: 34, którą zarejestrował sąd).

Właściciele zadecydowali również o wyemitowaniu 1,65 mln akcji z prawem poboru.

— Pierwotnie planowaliśmy pozyskać z emisji 4 mln zł, ale podwyższyliśmy kwotę do 5,6 mln zł. Tyle nam potrzeba na nowe projekty — mówi Rafał Czupryński, prezes Orła.

Nie precyzuje, o jakie projekty chodzi.

Dniem ustalenia prawa poboru jest 29 stycznia. Emisja z prawem poboru będzie uwzględniała nowych akcjonariuszy, którzy pojawiła się w spółce w wyniku konwersji długu na akcje serii H. Do przeprowadzenia emisji akcji serii I konieczne będzie zatwierdzenie prospektu emisyjnego.

— Nowe akcje nie będą sprzedawane po cenie niższej niż 6,8 zł — deklaruje Rafał Czupryński.

Wczoraj na giełdzie za akcję Orła płacono 10 groszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu