Zgromadzenie obligatar. Elektrimu odbędzie się 31 VII

BRE BANK Spółka Akcyjna
opublikowano: 09-07-2002, 17:05

WARSZAWA (Reuters) - Zgromadzenie właścicieli obligacji Elektrimu o wartości około 440 milionów euro, które ma zdecydować ostatecznie o przyjęciu umowy restrukturyzacyjnej zadłużenia polskiej spółki zostało zwołane na 31 lipca, podał Elektrim we wtorkowym komunikacie.

"Zgromadzenie obligatariuszy odbędzie się w dniu 31 lipca 2002 r. o godz. 9.30 czasu londyńskiego, w biurze Skadden, Arps, Slate, Meagher Flom LLP at One Canada Square, Canary Wharf, Londyn E14 5DS, Wielka Brytania" - głosi komunikat spółki.

Elektrim, który nie spłacił na czas obligacji o wartości 440 milionów euro, ocierając się o bankructwo, zawarł wstępne porozumienie z obligatariuszami przewidujące, że spłaci wierzycieli w 100 procentach, ale na raty. W ramach porozumienia Elektrim wyemituje nowe obligacje.

Wciąż jednak firma ma na restrukturyzację zgodę jedynie połowy obligatariuszy. Reszta obligatariuszy ma zdecydować o przyjęciu propozycji spółki właśnie na zgromadzeniu w końcu lipca.

Aby umowa stała się wiążąca, a Elektrim uniknął upadłości, zgodzić się na nią muszą posiadacze papierów dłużnych spółki reprezentujący dwie trzecie emisji.

Porozumienie, które firma podpisała z czterema największymi obligatariuszami na początku czerwca, zakłada, że BRE Bank kupi od obligatariuszy obligacje Elektrimu Finance za 100 milionów euro. Później pieniądze będzie oddawał Elektrim płacąc w ratach do połowy 2004 roku.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BRE BANK Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu