Zieleń lepsza od podwyżki i awansu

ŁO, bbc.co.uk
18-01-2014, 20:46

Przeprowadzka w obszar z dużą ilością zieleni ma długotrwały pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne.

Portal BBC News opisuje badania brytyjskich naukowców, którzy twierdzą, że przeprowadzka w zazielenioną przestrzeń ma trwały pozytywny wpływ na samopoczucie człowieka. Badacze podkreślają, że zieleń daje taki efekt w przeciwieństwie do podwyżek lub awansów w pracy, które są tylko impulsami i mają działanie krótkoterminowe

fot. iStock
Zobacz więcej

fot. iStock

Autorzy badań, które zostały zaprezentowane w czasopiśmie „Environmental Science and Technology” stwierdzili, że wyniki potwierdzają korzystny wpływ dobrej jakości parków miejskich na zdrowie publiczne. 

Nim rozpoczniesz więc wyścig o stanowiska i zaczniesz wspinać się po drabinie kariery w poszukiwaniu szczęścia, poszukaj dobrego parku w okolicy. 

Mathew White z University of Exeter wyjaśnia, że ludzie żyjący w zielonych obszarach miejskich wykazywali mniej objawów depresji i lęków.

Zieleń jest lepsza nie nie tylko od awansów i podwyżek w pracy, ale nawet od wygranej na loterii. Autorzy opracowania przebadali osoby, które wygrały sumę wyższą niż 500 tys. GBP. Początkowy efekt był pozytywny, ale po okresie od pół roku do roku samopoczucie zwycięzców powracało do pierwotnego poziomu. W przypadku życia w zielonej okolicy dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne utrzymuje się dłużej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, bbc.co.uk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Zieleń lepsza od podwyżki i awansu