Warszawski Zarząd Zieleni zaznacza, że wskazane gatunki są najlepiej przystosowane do przyjęcia się w trudnych, miejskich warunkach i można je sadzić o każdej porze roku. Władze warszawy podkreślają, że obecność zieleni jest w miastach szczególnie ważna, ze względu na zanieczyszczenie powietrza i powstawanie wysp ciepła. Pozytywnie wpływa także na zmniejszanie hałasu. Warszawiacy o miejscach nasadzeń mogą decydować za pomocą aplikacji Milion drzew i Warszawa 19115. W tym roku najbardziej zazielenią się Bielany, Śródmieście i Wola. [LUS] © Ⓟ
18 tys. Tyle drzew ma pojawić się przy warszawskich arteriach do 2021 r…
296,3 tys. …a tyle posadzono w stolicy w latach 2007-17.