Zielone otwarcie na Wall Street

PAL, MW, Bloomberg
opublikowano: 13-01-2010, 16:00

Główne indeksy w USA rozpoczęły środowy handel nad kreską. Trend zakupowy mogły pobudzić wczorajsze spadki indeksów. Wzrostom sprzyja również pustka w środowym kalendarzu makro. 

Jeśli wierzyć amerykańskim serwisom, inwestorzy w USA żyją oczekiwaniem na publikację Beżowej Księgi Fedu (w godzinach wieczornych czasu polskiego) oraz oczekiwaniem na czwartkowe i piątkowe publikacje kwartalnych wyników finansowych tuzów. Nie marnują jednak czasu i już dziś rotują w portfelach akcje spółek, które podały informacje istotne dla swojej przyszłości.

W pierwszych minutach sesji największy ruch widać na papierach m.in. Cadbury, Google, H-P, H.B. Fuller, Kraft, Merck, Microsoft oraz Watson Pharmaceuticals.

Kurs H.B. Fuller rośnie o blisko 6 proc. dzięki wynikom kwartalnym. Spółka miała w IV kw. 24,6 mln USD zysku (50 centów na papier) w porównaniu z 42,4 mln USD straty w analogicznym okresie poprzedniego roku. Przychody spadły do 341,6 mln USD z 350,2 mln USD, ale były wyższe od oczekiwań analityków (średnia: 331,9 mln USD).

Lekko zniżkują papiery GlaxoSmithKline. Tracą 0,1 proc. po obniżeniu rekomendacji przez analityków Credit Suisse.

Spadki z handlu przedsesyjnego kontynuują po dzwonku akcje Google. Kurs zniżkuje o 1,4 proc. Spółka ogłosiła, że rozważa wycofanie się z rynku chińskiego. Przyczyną takiej decyzji miałyby być – zdaniem przedstawicieli Google – nie tyle same ataki hakerskie na strony Google, ile fakt, że stoi za nimi chiński rząd.

Rośnie – o 1,2 proc. – Kraft. Spółka ostatecznie spodziewa się 2,0 USD zysku na akcję zamiast wcześniej zapowiadanych 1,97 USD. Analitycy spodziewają się, że 3 lutego spółka zaraportuje 1,99 USD zysku na papier.

Ponad 2,7 proc. zyskuje Merck. Analityk Credit Suisse Catherine Arnold podwyższyła zalecenie i cenę docelową dla akcji spółki (do 47 USD z 35 USD). Spodziewa się dobrych wyników.

Rosną o ok. 0,5 proc. akcje Microsoftu i Hewlett-Packarda, które uzgodniły szczegóły współpracy. 

Po „byczym” raporcie z Goldman Sachs zyskują papiery czterech spółek związanych z ropą: Tenarisu, Halliburtona, Schlumbergera oraz Helmerich & Payne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW, Bloomberg

Polecane