Czytasz dzięki

Zielone światło dla Fonu

ANP
opublikowano: 01-07-2009, 00:00

Walne spółki poparło plan współpracy lub połączenia z amerykańskim partnerem.

Walne spółki poparło plan współpracy lub połączenia z amerykańskim partnerem.

Na zwołanym we wtorek walnym zgromadzeniu Fonu akcjonariusze przegłosowali niemal wszystkie uchwały.

— Nie udzielono absolutorium dwóm poprzednim prezesom firmy: Krzysztofowi Kani i Janowi Wyrębkowskiemu. Pozostałe uchwały m.in. dotyczące sprawozdania finansowego za 2008 r. zostały przyjęte — mówi Piotr Żołyński, prezes Fon.

Akcjonariusze dali też zielone światło dla planów spółki dotyczących współpracy lub połączenia z Amerykanami przy wykonywaniu ekologicznych projektów.

Na początku czerwca spółka poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z dwoma partnerami biznesowymi Lemna International oraz Investment Friends (spółka kontrolowana przez Mariusza Patrowicza, głównego akcjonariusza Fon) w celu ukierunkowania spółki na działalność inwestycyjną m.in. w branży ochrony środowiska.

— Po dyskusji, w której uczestniczyła dyrektor ds. inwestycji w Lemna International, która specjalnie przybyla z USA na to spotkanie, walne przychyliło się do naszych planów i zobowiązało zarząd i radę do połączenia spółek i współpracy. Pracujemy nad biznesplanem i o szczegółach poinformujemy wkrótce — dodaje Piotr Żołyński.

Strony chcą wykonywać projekty budowy ekologicznych centrów odzysku i recyklingu na technologii Lemna International, realizowanych w miejscowości Białogard, Radymno oraz w innych lokalizacjach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane