Zielony finisz sesji na Wall Street

opublikowano: 08-11-2019, 22:08

Piątkowa sesja na amerykańskich giełdach przyniosła wzrost nerwowości.

Jej spadkowy początek sugerował realizację ostatnich zysków i zejście indeksów z rekordowych poziomów. Strona popytowa nie zamierzała jednak łatwo oddać pola, podejmując serię kontrataków, w efekcie czego wskaźniki powoli zaczynały odrabiać początkowe straty. Jeszcze przed połową sesji dwa z nich Nasdaq Composite i  S&P500 wyszły w zielone rejony. Szczególnie wyraźne było to w przypadku indeksu rynku technologicznego, który z Wielkiej Trójki zachowywał się zdecydowanie najlepiej.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Ostatecznie wszystkie główne indeksy zakończyły sesję z dodatnią zmianą indeksów. Najsłabiej wypadł wskaźnik blue chipów Dow Jones IA, który zyskał zaledwie 0,02 proc. Indeks szerokiego rynku S&P500 podrożał już bardziej zdecydowanie o 0,18 proc. zaś technologiczny Nasdaq dodał 0,48 proc. do swojej wartości. To nowe rekordy dwóch z ostatnich wymienionych  indeksów. 

Wzrost niepewności inwestorów podyktowany był wypowiedzią prezydenta Donalda Trumpa, który zaprzeczył doniesieniom, ze Stany Zjednoczone i Chiny wycofają obowiązujące taryfy celne. Podkreślił, że choć Chiny tego chcą, on nie wyraził osobiście na to zgody.

Wzięciem handlujących cieszyły się akcje koncernu Walt Disney. Gigant rynku rozrywki pochwalił się lepszymi niż oczekiwano rezultatami, które wsparte zostały wynikami parków tematycznych i remake kultowej już animacji „Król Lew”. Inwestorów ucieszyła też informacja, że rynkowy potentat wydał mniej niż zakładał na swój serwis streamingowy Disney+.

Popularne były też walory Monster Beverage, znanego producenta napojów energetyzujących. Firma pochwaliła się wynikami kwartalnymi lepszymi niż oczekiwali analitycy z Wall Street. Inwestorzy ucieszyli się także z ogłoszonego przez spółkę programu skupu akcji własnych o wartości 500 mln USD. 

W skali całego tygodnia DJ IA zyskał 1,2 proc., S&P500 0,9 proc. zaś Nasdaq 1,1 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu