Złe wieści z Europy ważą na nastrojach

Po rajdzie z poprzednich dni w środę giełda nowojorska wpadła w korektę.

Główne indeksy nowojorskiej giełdy rozpoczęły sesję od korekty. Po blisko dwóch godzinach handlu S&P500 spada o 0,4 proc., po tym jak wskaźnik bił historyczny rekord aż przez pięć sesji z rzędu. Dow Jones i Nasdaq tracą tymczasem po ćwierć proc. Sesja w Warszawie zakończyła się 0,2-procentową zniżką wskaźnika WIG. Inwestorów niepokoją doniesienia z Europy, gdzie Bank Anglii obniżył prognozy wzrostu i inflacji dla gospodarki brytyjskiej. Tymczasem ukraiński minister obrony wezwał wojsko do gotowości na starcia z prorosyjskimi rebeliantami.

- W ostatnich tygodniach na rynki spadła lawina informacji. To sprawiło, że inwestorzy miotali się między paniką a pewnością siebie – komentował w wypowiedzi dla agencji Bloomberg Eric Wiegand, zarządzający towarzystwa U.S. Bank Wealth Management.

Spośród 10 subindeksów sektorowych na minusie jest aż osiem. 0,4 proc. traci wskaźnik branży naftowej, któremu szkodzi zejście cen ropy brent na nowe minimum (-0,7 proc.).

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane