Czytasz dzięki

Złote prognozy najlepszego zarządzającego

opublikowano: 22-01-2020, 22:00

Radosław Pela, zarządzający w PKO TFI funduszem PKO Akcji Rynku Złota, zakłada kontynuację trendu wzrostowego cen królewskiego kruszcu w 2020 r.

Dzięki hossie fundusz, którym kieruje, przyniósł klientom w 2019 r. 55-procentową stopę zwrotu. To najlepszy wynik na rodzimym rynku. Specjalista zaznacza jednak, że do każdej prognozy należy podchodzić ostrożnie.

— Wszystko zależeć będzie od sytuacji geopolitycznej, która historycznie była głównym powodem hossy na rynku złota. Tak było w 2001 r. po zamachach na WTC, tak było 30 lat wcześniej po złamaniu przez USA porozumienia z Bretton Woods. Patrząc na wydarzenia geopolityczne z ostatnich miesięcy czy nawet dni, a także biorąc pod uwagę negatywne realne stopy procentowe już niemal na całym świecie, trudno zakładać zmianę trendu wzrostowego na rynku złota — dodaje Radosław Pela.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane