Złoto czeka mocne wahnięcie

MWIE, PETERLBRANDT.COM
opublikowano: 25-04-2012, 00:00

SUROWCE

Rynek złota wkrótce wyśle zapowiedź znacznego ruchu — uważa Peter Brandt, autor bestsellera „Dziennik tradera rynku surowców”. Nie jest jednak pewien, czy będą to zwyżki, czy spadki. Zapowiedzią realizacji spadkowego scenariusza byłby spadek cen kruszcu poniżej strefy 1600-1613 USD za uncję. Oznaczałby on załamanie się tendencji wzrostowej, panującej od końca 2008 r. Skutkiem mogłyby być zniżki sięgające nawet 1140 USD. Odwrotne wnioski można wyciągać z powstania na wykresie w ostatnich miesiącach formacji odwróconej głowy z ramionami. Wybicie z niej oznaczałoby wzrost cen w okolice 2080 USD. Za tym scenariuszem przemawia to, że po stabilizacji częściej dochodzi do kontynuacji poprzedniej tendencji, a ponadto pozycje grające na wzrosty są obecnie najniższe od 2009 r.

— Po raz pierwszy od dziewięciu miesięcy złoto ma szanse na naprawdę znaczący ruch. Może do niego dojść bardzo szybko — ocenił Peter Brandt na blogu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, PETERLBRANDT.COM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy