Czytasz dzięki

Złoto lekko podrożało

opublikowano: 09-03-2020, 20:11

Beneficjentem poniedziałkowej paniki na rynkach było złoto, choć szczerze mówiąc, skala aprecjacji kruszcu w porównaniu do przeceny ropy czy akcji, była wręcz symboliczna.

Kwietniowe kontrakty terminowe na złoto na giełdzie Comex kończyły dzień zwyżką rzędu jedynie 0,2 proc. (3,30 USD) na poziomie 1675,70 USD za uncję. Na początku dnia na moment został jednak przekroczony poziom 1700 USD co zmobilizowało podaż. 

Hipotetyczny przebieg realnych notowań złota wyrażonych w dolarze amerykańskim, wynikający z nałożenia zachowania cen w poprzednim (linia czerwona) i obecnym cyklu (linia niebieska)
Wyświetl galerię [1/2]

Hipotetyczny przebieg realnych notowań złota wyrażonych w dolarze amerykańskim, wynikający z nałożenia zachowania cen w poprzednim (linia czerwona) i obecnym cyklu (linia niebieska) pb.pl, Bloomberg

W ubiegłym tygodniu ten szlachetny metal zdrożał o 6,79 proc., notując w przypadku najbardziej aktywnych kontraktów największy tygodniowy zysk od 2011 r. 

Z kolei majowe kontrakty na srebro przecenione zostały o 1,2 proc. (20,9 centów) do 14,054 USD/u. W ciągu dnia notowało nawet maksymalnie 4,89 proc. wzrost.

Niedawny król metali, pallad zyskał w poniedziałek 1,4 proc. zamykając się na poziomie 2405,70 USD/u.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane