Złoto najdroższe od prawie 2 tygodni

opublikowano: 16-01-2019, 20:37

Cena złota zmierza do psychologicznego poziomu 1300 USD. Notowaniom kruszcu sprzyjają ostatnie zawirowania dotyczące brexitu.

- Popyt na złote monety i sztabki wzrósł w Wielkiej Brytanii i  Irlandii z powodu brexitu i niepewności politycznej – powiedział Mark O’Byrne, szef analizy w GoldCore.

Na rynku terminowym w środę niepewność wynikała z oczekiwania na wynik głosowania wotum zaufania dla rządu brytyjskiej premier Theresy May.

Na zamknięciu sesji na giełdzie nowojorskiej, jeszcze przed głosowaniem w brytyjskim parlamencie, kurs uncji złota z lutowych kontraktów rósł o 0,4 proc. do 1293,80 USD. Kiedy jego wynik był już znany i niepewność zmalała złoto drożało o 0,3 proc. do 1293 USD.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy