Złoto staniało

opublikowano: 08-05-2019, 20:37

Cena złota doszła w środę najwyżej od trzech tygodni, ale potem zaczęła spadać, pisze Reuters.

Huśtawka nastrojów na rynku wynika z doniesień dotyczących konfliktu handlowego USA i Chin. W pierwszej części handlu dominowała ostrożność, co skłaniało inwestorów do poszukiwania bezpiecznych przystani. Sytuację zmienił sygnał z Białego Domu o tym, że Chiny chcą zawarcia umowy handlowej. Zmniejszyło to w drugiej części handlu zainteresowanie „bezpiecznymi” aktywami, m.in. złotem.

Na zamknięciu sesji na giełdzie nowojorskiej kurs uncji złota z kontraktów spot spadał o 0,3 proc. do 1280,76 USD. Na rynku terminowym złoto z czerwcowych kontraktów taniało tak samo i notowano je po 1281,40 USD.

- Inwestorzy optymistycznie oceniają, że rozmowy doprowadzą do przyzwoitej umowy, co zwiększa apetyt na bardziej ryzykowne aktywa i nie sprzyja notowaniom złota – powiedział Michael Matousek, szef maklerów w U.S. Global Investors.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy