Złoto staniało drugą sesję z rzędu

opublikowano: 27-03-2023, 20:25
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Cena złota spadła w poniedziałek drugą sesję z rzędu. Ostatni raz zdarzyło się to 8 marca, kiedy notowania kruszcu obniżyło „jastrzębie” wystąpienia szefa Fed w Kongresie.

Złoto taniało w poniedziałek, bo słabnie zainteresowanie „bezpiecznymi przystaniami”, do których trafiały ostatnio pieniądze z powodu strachu przed kryzysem bankowym, wywołanym upadkiem dwóch banków w USA i problemów szwajcarskiego Credit Suisse. W poniedziałek akcje banków drożeją, rosną także rentowności obligacji USA, co także jest negatywne dla notowań złota.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji na Comex kurs uncji złota z kwietniowych kontraktów spadał o 1,5 proc. do 1953,80 USD. Dokładnie tydzień temu dochodził do 2014,90 USD po doniesieniach o ratunkowym przejęciu szwajcarskiego banku Credit Suiss przez jego większego rywala, UBS.

Najtańsze złoto w ostatnich tygodniach było 8 marca. Notowano je wówczas po 1813 USD po tym jak „jastrzębie” wystąpienie szefa Fed, sugerujące podwyżkę stóp o 50 pkt. bazowych na kolejnym posiedzeniu, umocniło dolara. Jego indeks doszedł wówczas do 105,88 pkt. Obecnie sięga 102,91 pkt.

Jak dotąd złoto drożeje o 6,4 proc. w marcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane