Złoto tanieje najmocniej od roku

opublikowano: 01-07-2019, 07:29

Cena złota spada po tym jak USA i Chiny zdecydowały o wznowieniu negocjacji handlowych.

W ubiegłym tygodnia kurs złota wspiął się najwyżej o sześciu lat w związku z poszukiwaniem przez inwestorów „bezpiecznych przystani” w związku z nasilającymi się napięciami geopolitycznymi oraz rosnącym przekonanem o cięciu stóp procentowych w USA.

Notowania złota (spot) w piątek i poniedziałek
Zobacz więcej

Notowania złota (spot) w piątek i poniedziałek

- Z pewnością, tego ranka widzimy osłabienie notowań złota – powiedział Daniel Hynes, strateg rynku towarowego w Australia and New Zealand Banking Group. – Ale myślę, że szczególnie perspektywa spadku stóp w USA będzie realną siłą decydującą. Dlatego wciąż jesteśmy pozytywnie nastawieni dla złota. Uważamy, że osłabienie dolara amerykańskiego i potencjalne obniżki stóp będą nadal zwiększać popyt inwestycyjny na kruszec – dodał.

Kurs złota na rynku spot spadał w poniedziałek rano nawet o 1,8 proc., najmocniej od roku, do 1384,06 za uncję. Obecnie spada o 1,4 proc. do 1389,69 USD. 25 czerwca sięgał 1439,21 USD i był najwyższy od 2013 roku. W poniedziałek indeks dolara rośnie o 0,1 proc. W czerwcu spadł o 1,6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy