Złoty ma się całkiem nieźle

  • Tomasz Szecówka
18-01-2012, 00:00

Pod wpływem wczoraj opublikowanego, zaskakująco dobrego, odczytu indeksu nastrojów ZEW dla niemieckiej gospodarki, euro kontynuowało korekcyjne umocnienie wobec dolara w okolice 1,2800. Jednak po kolejnych dobrych danych, tym razem z gospodarki amerykańskiej, dolar ponownie odzyskał część utraconej wartości wobec wspólnej waluty. Indeks NY Empire State wzrósł w styczniu do 13,48 pkt, sygnalizując dalszy wzrost aktywności przemysłowej w regionie Nowego Jorku. Ostatecznie kurs EUR/ USD przetestował istotny opór na 1,2800, ale nie zdołał go pokonać. Dzisiaj duży wpływ na ruchy głównej pary walutowej mogą mieć informacje dotyczące negocjacji greckiego rządu z jego wierzycielami oraz popołudniowe dane z USA. Gdyby nastroje się pogorszyły, eurodolar znów może przetestować silne wsparcie — 1,2650.

Polskie pary walutowe kontynuowały rozpoczętą w zeszłym tygodniu korektę spadkową. Było to szczególnie widoczne w przypadku notowań EUR/ PLN, które przetestowały pod koniec dnia kolejne silne wsparcie na 4,36. Spadek kursu USD/PLN został w drugiej części dnia powstrzymany przez umocnienie się dolara po dobrych danych z USA. Wczorajsza europejska sesja to kolejna, podczas której ujawniła się stosunkowo dobra kondycja polskiej waluty. Nie zmienia to faktu utrzymywania się czynników ryzyka, które mogą doprowadzić do kolejnej fali deprecjacji złotego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Szecówka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty ma się całkiem nieźle