Złoty mocniejszy po wypowiedzi Belki

Złoty zaczął umacniać się po zanotowaniu siedmiomiesięcznego minimum po tym jak prezes NBP Marek Belka powiedział, że polska waluta jest niedowartościowana.

Zobacz więcej

Marek Belka Marek Wiśniewski

- Polska ma fantastyczną, świetną gospodarczą lokalizację do robienia biznesu, niskie opodatkowanie i niedowartościowanego złotego – powiedział Belka podczas seminarium w Narodowym Banku Polskim.

Ludwik Kotecki, główny ekonomista NBP powiedział dziennikarzom, że inwestorzy pytają go dlaczego złoty nie jest mocniejszy biorąc pod uwagę „stabilne i mocne fundamenty”.

Złoty umocnił się o 0,1 proc. do 4,2248 za euro o 10:55. W czwartek spadł do 4,2394 za euro, najniższej wartości od marca.

- To słowna interwencja – powiedział Piotr Matys, strateg rynku walut gospodarek wschodzących w Rabobank International w Londynie. - Zakres umocnienia złotego jest raczej ograniczony – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty mocniejszy po wypowiedzi Belki