Złoty nieznacznie osłabiony

Internet Securities
opublikowano: 27-04-2006, 17:46
Obserwuj w MójPB:

Początek dnia na polskim rynku walutowym nie przyniósł większych zmian.

Początek dnia na polskim rynku walutowym nie przyniósł większych zmian.

Po wczorajszej nieudanej próbie osłabienia złotego w czwartek rano nasza waluta nieznacznie się wzmocniła, głównie względem dolara. Obserwowane umocnienie złotego wobec euro i dolara nie pogłębiało się.

Zbliżający się długi weekend oraz zauważalny już spadek obrotów wskazują na stabilne zachowanie polskiej waluty do końca dnia. Dodatkowo złoty tracił na wartości z uwagi na trwającą na rynku międzynarodowym korektę eurodolara, a co za tym idzie wzrost kursu USD/PLN.

Krajową walutę nieznacznie osłabiła również decyzja Rady Naczelnej PSL, która zdecydowała, że Polskie Stronnictwo Ludowe nie przystąpi do koalicji rządowej tworzonej przez PiS i Samoobronę. Informacja ta osłabiła złotego. Kurs EUR/PLN wzrósł z 3,87 do 3,8820 po ogłoszeniu decyzji.

Po chwilowych wahaniach rynek ustabilizował się, co potwierdza tezę, że inwestorzy uodpornili się na naszą politykę.

Zbliżający się długi weekend powinien ustabilizować sytuację na naszym rynku walutowym, a kursy EUR/PLN i USD/PLN powinny podążać za rynkiem eurodolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane