Złoty pozostaje silny

  • Marek Rogalski
opublikowano: 24-10-2019, 15:31

Notowania polskiej waluty wciąż pozostają w okolicach maksimów z ostatnich dni.

Duża zasługa w tym słabego dolara na głównych układach (w tym z euro), co może wynikać ze zbliżającego się posiedzenia Fed (w przyszłym tygodniu). Układu sił na EURUSD nie zmieniły opublikowane dzisiaj rano słabsze od spodziewanych szacunki indeksów PMI dla strefy euro, ani też słowa Mario Draghiego, jakie padły podczas jego ostatniej już konferencji prasowej po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, która nie przyniosła większych zaskoczeń. W kraju poznaliśmy zapiski z posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej we wrześniu. Tak jak się tego wcześniej spodziewano, wniosek o cięcie stóp o 25 p.b, który został odrzucony, zgłosił Eryk Łon.

Na koszyku BOSSA PLN widać, że utrzymujemy się cały czas blisko kluczowych oporów. Paradoksalnie może to sugerować – o ile nie dojdzie do odwrócenia się globalnych trendów (wzrost awersji do ryzyka, mocniejszy dolar) – że możemy mieć próbę ich naruszenia w przyszłym tygodniu.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy