ZM Sokołów wdrażają nowy system klasy ERP

Karol Wieczorek
opublikowano: 28-06-1999, 00:00

ZM Sokołów wdrażają nowy system klasy ERP

Pełna implementacja jest receptą na sukces

SOKOŁÓW CIESZY: Zarządy polskich firm coraz częściej uświadamiają sobie potrzebę implementacji systemów klasy ERP, których funkcjonalność wykracza poza finanse i logistykę. Dobrym tego przykładem są właśnie ZM Sokołów — twierdzi Daniel Grabski, account manager w firmie JBA. fot. ARC

Firma JBA rozpoczęła prace nad wdrożeniem systemu JBA System Food 21 w ZM Sokołów. To jedna z pierwszych tego typu pełnych implementacji zintegrowanego pakietu klasy ERP w branży spożywczej. Zakończenie projektu zapowiadane jest na połowę przyszłego roku.

Firma JBA poinformowała o rozpoczęciu wdrożenia systemu wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem JBA System Food 21 w Zakładach Mięsnych Sokołów — jednej z największych firm branży mięsnej w naszym kraju. Decyzja o zakupie systemu zapadła w momencie rozpoczęcia fuzji z Zakładami Mięsnymi w Kole, w związku z tym system zostanie wdrożony również drugim zakładzie. Kontrakt ten jest o tyle interesujący, że oznacza wdrożenie systemu w pełnej funkcjonalności, obejmującej swoim zakresem wszystkie obszary funkcjonowania przedsiębiorstwa począwszy od finansów, poprzez logistykę i dystrybucję, na produkcji kończąc.

W celu optymalnego wykorzystania możliwości oprogramowania, JBA dostarczy również narzędzia do informowania kierownictwa. Mimo rozszerzenia projektu na drugi zakład, harmonogram prac nie uległ zasadniczej zmianie. Pierwszy etap wdrożenia, obejmujący uruchomienie modułów sprzedaży, zaopatrzenia i finansów, ma zostać zakończony na początku przyszłego roku, natomiast pozostałe moduły uruchomione zostaną do połowy roku. Platformą sprzętową systemu będzie serwer AS/400 firmy IBM.

— Minęły już czasy uniwersalnych systemów klasy ERP. Obecnie wchodzimy w nową fazę rozwoju, polegającą na tworzeniu rozwiązań dla poszczególnych podsektorów. Opieramy się przy tym na współpracy z partnerami i technologii komponentowej. Sądzę, iż jednym z głównych powodów skłaniających zakłady w Sokołowie do wdrożenia naszego systemu jest to, że oprogramowanie JBA System Food 21 to przykład specjalizowanego systemu wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem przygotowanego z myślą o branży spożywczej — twierdzi Daniel Grabski, account manager w firmie JBA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Wieczorek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ZM Sokołów wdrażają nowy system klasy ERP