Zmarła najbogatsza kobieta na świecie

opublikowano: 21-09-2017, 18:53
aktualizacja: 21-09-2017, 18:54

Dziedziczka fortuny L'Oreal, Liliane Bettencourt, zmarła w wieku 94 lat, donosi The Guardian.

O śmierci najbogatszej kobiety na świecie poinformowała jej córka.

Liliane Bettencourt, córka założyciela koncernu kosmetycznego L’Oreal
Eastnews

- Liliane Bettencourt zmarła ostatniej nocy w domu – ogłosiła w czwartek Françoise Bettencourt Meyers.

Magazyn Forbes szacował majątek Liliane Bettencourt na 39,5 mld EUR. Dawało jej to 14 miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie.

The Guardian przypomina, że Liliane Bettencourt rzadko pokazywała się publicznie po tym jak w 2012 roku odeszła z rady dyrektorów L'Oreal.

Eugène Schueller, ojciec Liliane Bettencourt, założył firmę, z której ostatecznie powstała grupa L'Oreal, w 1909 roku.

Po śmierci Liliane Bettencourt najbogatszą kobietą na świecie jest Alice Walton, dziedziczka fortuny twórców giganta rynku detalicznego z USA, Wal-Mart Stores.

Alice Walton zajmowała 19. miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata z majątkiem szacowanym na 38,4 mld USD. Wraz z braćmi Jimem i Robem kontrolują majątek wartości 101,5 mld USD.

66-letnia Alice Walton nigdy nie uczestniczyła w kierowaniu imperium handlu detalicznego, które jej ojciec rozpoczął budować w 1962 roku. Pasją jej życia jest sztuka, której jest znanym mecenasem. Zanim jednak się nią zajęła pracowała jako analityczka rynku akcji, a nawet miała swój bank inwestycyjny. W 1998 roku zamknęła go po skandalu kiedy została aresztowana za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. 

 

>>Sylwetka Liliane Bettencourt

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, theguardian.com

Polecane