Zmienne nastroje na Wall Street

opublikowano: 28-07-2021, 17:02

Amerykańscy inwestorzy czekają na komunikat po posiedzeniu Fed. Na rynkach akcji panują zmienne nastroje.

Pierwsze minuty środowej sesji zdominowała podaż, ale po ok. pół godzinie inicjatywę przejął popyt i indeksy zaczęły odrabiać straty. Po kolejnych 30 minutach nastąpiła zmiana i wartość indeksów zaczęła maleć. Po ok. godzinie handlu Dow Jones tracił 0,2 proc., a S&P500 zmieniał się o mniej niż 0,1 proc. Nasdaq, który zanotował we wtorek największą zniżkę od maja, rósł o 0,6 proc. wobec wartości z zamknięcia ostatniej sesji.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Podaż przeważała w 8 z 11 głównych segmentach S&P500. Najmocniej taniały akcje spółek przemysłowych, nieruchomości (po -0,5 proc.) i użyteczności publicznej (-0,6 proc.). Popyt przeważał w segmentach ochrony zdrowia, IT (po mniej niż 0,1 proc.) i usług telekomunikacyjnych (1,24 proc.), gdzie królują media i rozrywka (1,6 proc.).

Drożeje większość technologicznych blue chipów o największej kapitalizacji z Nasdaq. Nastroje poprawiły dobre wyniki kwartalne opublikowane przez Apple, Alphabet i Microsoft. Kurs pierwszej ze spółek jednak spada o 0,3 proc. To jedyny taniejący składnik grupy FAANG, w której najmocniej drożeje Alphabet (4,7 proc.), właściciel Google.

Inwestorzy czekają na komunikat po posiedzeniu Fed, który zostanie opublikowany o 20:00 czasu polskiego, a także konferencję prasową szefa banku centralnego, która może dać wskazówki co do przyszłej polityki Fed.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane