Czytasz dzięki

Zysk Comarchu i wynagrodzenie prezesa w dół

GSU
opublikowano: 06-05-2019, 12:07

Comarch w raporcie rocznym podał, że w 2018 r. wypracował 30,6 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, tymczasem w raporcie po czterech kwartałach spółka raportowała 51,7 mln zł zysku. Łączne wynagrodzenie prezesa Janusza Filipiaka w 2018 r. spadło o 1,24 mln zł rdr. Dobry rok miała Cracovia.

Spadek zysku grupy Comarch w raporcie rocznym w porównaniu do raportowanego po czterech kwartałach jest konsekwencją dokonanej w ciężar wyników za 2018 r. rezerwy w wysokości 24 mln zł na gwarancję bankową uruchomioną przez ZUS w związku z kontraktem na utrzymanie KSI. Jej wykonanie jest jednak na razie wstrzymane do końca maja.

Janusz Filipiak
Zobacz więcej

Prezes Comarchu

Janusz Filipiak ARC

Zysk jednostkowy Comarchu, z którego wypłacana jest dywidenda, wzrósł w ubiegłym roku do blisko 50 mln zł z 39,3 mln zł rok wcześniej.

W minionym roku prezes Comarchu Janusz Filipiak, który uważany jest za najlepiej wynagradzanego prezesa wśród giełdowych firm, uzyskał łączne wynagrodzenie w wysokości 12,35 mln zł w tym 6,57 mln zł wypłacone przez Comarch i 5,78 mln zł wypłacone przez jednostki zależne i stowarzyszone. Wynagrodzenie prezesa spadło w porównaniu z 2017 r., kiedy wyniosło 13,59 mln zł. Prezes, który jest jednym z głównych akcjonariuszy informatycznej firmy otrzymał jednak w ubiegłym roku blisko 3 mln zł dywidendy z Comarchu.

Ubiegły rok był dobry dla Cracovii, która poprawiła wyniki.  Klub wypracował 5,33 mln zł zysku netto i 43,7 mln zł przychodów. Rok wcześniej było to odpowiednio 4,2 mln zł i 41,7 mln zł.  Comarch na sponsoring przeznaczył w ubiegłym roku 6,6 mln zł wobec ponad 7 mln zł rok wcześniej.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane