Znaczne cięcia w LOT

opublikowano: 11-06-2013, 08:39

LOT pozbędzie się części samolotów, obetnie kilkanaście połączeń europejskich, zwolni kilkaset osób, a pasażerowie będą musieli płacić za posiłki, a gdy wyjdzie na prostą, zostanie wystawiony na sprzedaż, informuje „Gazeta Wyborcza”.

Liczba oferowanych przez LOT połączeń zmniejszy się o ponad jedną czwartą. Znikną m.in. loty z Warszawy do Aten, Helsinek, Zurychu, Kairu, Bejrutu, Barcelony, Berlina czy Duesseldorfu.To jeden z warunków Komisji Europejskiej udzielenia firmie pomocy publicznej. Ponadto przewoźnik ma zlikwidować 800 etatów, część będzie musiała się liczyć ze zmianą formy zatrudnienia.

fot. Marek Wiśniewski
fot. Marek Wiśniewski
None
None

Wtorkowa "Gazeta Wyborcza" informuje, że LOT ma się też wycofać z użytkowania 15 samolotów Embraer, a z sześciu dreamlinerów, które ma mieć wiosną 2014 r., dwa będzie wypożyczał innym przewoźnikom.

Pod koniec czerwca ma zakończyć się audyt wyników finansowych LOT-u za ubiegły rok. Z wyliczeń spółki przed audytem wynika, że za zeszły rok przewoźnik miał stratę w wysokości 157,1 mln zł netto, a na działalności podstawowej stracił 115,1 mln zł.

W styczniu tego roku ówczesny minister skarbu Mikołaj Budzanowski mówił posłom w Sejmie, że strata PLL LOT na koniec 2012 r. może wynieść ok. 200 mln zł. Za I kwartał br. firma poprawiła wynik finansowy o 30 mln zł wobec kwot zapisanych w pierwszej wersji planu restrukturyzacyjnego spółki, złożonym do MSP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane