Znany polski inwestor kupił apartament za 6,7 mln USD

opublikowano: 07-03-2017, 08:02
aktualizacja: 07-03-2017, 08:04

AD Royale, spółka kontrolowana przez Dariusza Roberta Wojdygę i jego żonę, zapłaciła 6,7 mln USD za luksusowy apartament w Porsche Design Tower w Miami na Florydzie, donosi serwis therealdeal.com.

To prawdopodobnie inwestycja, bo para mieszka w Trump Royale, znajdującym się  także w Miami, wynika z informacji serwisu. Zwraca on uwagę, że niektórzy z nabywców apartamentów w Porsche Design Tower chcą szybko na nich zarobić. Jeden z nich kupił apartament w grudniu za 7 mln USD i niemal od razu wystawił go na sprzedaż za 10 mln USD. 

Porsche Design Tower podczas budowy
Zobacz więcej

Porsche Design Tower podczas budowy fot. Bloomberg

Wśród znanych nabywców apartamentów w Porsche Design Tower therealdeal.com wymienia także Rosjanina Czingiza Askerowa, właściciela nieruchomości komercyjnych w Moskwie, m.in. centrum handlowego Domodiedowa, który miał zapłacić 5 mln USD. Apartament w wieżowcu kupił za 6,54 mln USD również meksykański miliarder Carlos Peralta Quintero. Serwis pisze także, że wśród nabywców jest córka domniemanego mafioza, która zapłaciła za nieruchomość 5,2 mln USD.

Z oficjalnych danych wynika, że od listopada ubiegłego roku, kiedy Porsche Design Tower uzyskał formalną zgodę na zasiedlenie, sprzedano w nim 102 apartamenty.

Wojdyga to jeden ze 100. najbogatszych Polaków. Majątek zbił na produkcji napojów w spółce Hoop, którą sprzedał w 2008 roku. Jest także inwestorem w Opera TFI, serwisie wakacje.pl oraz EcoWipes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, therealdeal.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu