Znów mocna przecena finansowych spółek

Marek Druś
opublikowano: 17-07-2008, 00:00

Europejskie giełdy spadały w środę od początku sesji. Na początku handlu nastroje psuły dane makro z największych gospodarek Starego Kontynentu. W Niemczech czerwcowa inflacja okazała się najwyższa od 12 lat, a w Wielkiej Brytanii bezrobocie było największe od ostatniej recesji z 1992 roku. Dodatkowym negatywnym impulsem była wiadomość o dużym spadku sprzedaży aut. Nadzieję na poprawę nastrojów rozwiały dane o czerwcowej inflacji cen detalicznych w USA, która okazała się największa od 26 lat.

Inwestorzy nadal pozbywają się akcji spółek finansowych. Z 18 indeksów branżowych najmocniej traciły wskaźniki banków i spółek ubezpieczeniowych. Wśród pierwszych najniższą wartość od 10 lat zanotował Natixis. W prasie pojawiła się informacja, że czwarty francuski bank musi podwyższyć kapitał. Wśród ubezpieczycieli pokaźny spadek zanotował Swiss Re. Największy na świecie reasekurator poinformował, że na początku lipca miał papiery dłużnych dwóch amerykańskich banków hipotecznych wartych 10 mld USD.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu