Zortrax ma 10 mln zł zysku

Olsztyński producent drukarek 3D chwali się rekordowymi 10 mln zł zysku netto po trzech kwartałach tego roku.

Największy polski producent drukarek 3D – olsztyński Zortrax – rozwija się coraz szybciej. Spółka, w którą w lipcu zainwestował Dariusz Miłek, właściciel obuwiowego gigant CCC, po trzech kwartałach tego roku może pochwalić się 10 mln zł zysku netto (wzrost o 99 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku) przy 37 mln zł przychodów (wzrost o 46 proc. r/r). Tylko we wrześniu Zortrax zarobił 1,3 mln zł netto, co jest najlepszym miesięcznym wynikiem w trzyletniej historii spółki. 

Olsztyńska spółka liczy, że czwarty kwartał będzie jeszcze lepszy w jej wykonaniu. Wszystko za sprawą nowej drukarki 3D Zortrax M300, która właśnie trafiła do dystrybucji. Jej sprzedaż ma wpłynąć na wyniki finansowego producenta w ostatnich miesiącach roku.

- Przez ostatnie kilka miesięcy intensywnie pracowaliśmy nad wprowadzeniem do sprzedaży naszej nowej drukarki 3D Zortrax M300, która spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów.. To pozwala nam wierzyć, że powtórzy sukces modelu M200 – mówi Rafał Tomasiak, prezes Zortrax. 

Według niego, producent pracuje nad kolejnymi nowymi produktami.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zortrax ma 10 mln zł zysku