Zortrax ma nową drukarkę 3D

Olsztyński producent drukarek 3D, który szykuje się do wejścia na giełdę, pokazał na branżowym targach w Amsterdami nowy produkt.

Zortrax M300 – tak nazywa się nowa drukarka olszyńskiej firmy Zortrax - największego polskiego producenta drukarek. Urządzenie, nad którym pracę trwały od końca ubiegłego roku, miało dziś oficjalną premierą na targach Additive Manufacturing Europe 2016 w Amsterdamie. To najważniejsza w Europie impreza poświęcone drukowi 3D. 

- Zortrax M300 jest bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby naszych klientów. Dostawaliśmy wiele sygnałów, że potrzebują oni urządzenia równie precyzyjnego jak wcześniejszy model M200, ale zapewniającego przy tym możliwość drukowania dużych, profesjonalnych prototypów w jednej części – mówi Rafał Tomasiak, szef olsztyńskiej firmy.

Obszar roboczy nowego urządzenie to 300x300x300 mm. Taka wielkość umożliwia wydrukowanie np. kasku motocyklowego w jednym kawałku. W przypadku wcześniejszych urządzeń Zortraxu musiałby on zostać podzielona na części, które po wydrukowaniu byłby łączone w całość. 

Zortrax zapowiada, że nowy model drukarki zostanie wkrótce wprowadzony do sprzedaży na ponad 50 rynkach świata, na których jest obecna polska firma. 

Olsztyńska spółka zapowiedziała debiut na warszawskiej giełdzie w drugiej połowie roku, o ile pozwolą na to warunki rynkowe. Ubiegły rok zamknęła 37,6 mln zł przychodów ze sprzedaży i 8 mln zł zysku netto. W kasie spółki na koniec roku znajdowało się 8,3 mln zł wolnych środków. Z programu motywacyjnego, przyjętego przez spółkę, wynika, że ma ona wypracować w tym roku co najmniej 27 mln zł EBIT.

Oprócz wprowadzenia do sprzedaży nowego urządzenia Zortrax koncentruje się obecnie na działaniach wizerunkowych, które mają wzmocnić pozycję firmy na kluczowych rynkach. W Polsce spółka generuje ok. 10 proc. przychodów. 38 proc. z nich pochodzi z Unii Europejskiej, a 52 proc. z pozostałych części świata, głównie USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane