Żory szukają inwestora

Anna Pronińska
opublikowano: 20-11-2009, 07:43

Ponad 40 mln zł wart będzie projekt kompleksu muzealnego w Żorach, który może powstać w ramach PPP.

Nie szkoła, parking czy szpital, lecz innowacyjne centrum edukacyjno-kulturoznawcze Yatenga w Żorach ma szansę powstać dzięki współpracy partnera publicznego z biznesowym. Ten ostatni miałby wesprzeć projekt kapitałowo i zarządzać strefą restauracyjno-hotelową.

— Wstępnie szacujemy, że inwestycja pochłonie ponad 43 mln zł. Istnieje możliwość rozbudowania np. części hotelowej, dzięki czemu wartość projektu jeszcze się zwiększy — mówi Katarzyna Podyma, koordynatorka projektu Yatenga (nazwa jednego z królestw grupy etnicznej Mossi w Afryce Zachodniej, gdzie muzeum w Żorach prowadziło badania).

W inwestycję ma być zaangażowany urząd miasta i miejskie muzeum, które mają odpowiadać za zarządzanie częścią muzealną projektu w fazie eksploatacji.

— Yatenga to biznes, gdzie prywatny partner buduje całość i oddaje miastu gotowy projekt. Władze miasta co roku płacą partnerowi określoną kwotę, a same wpływy z użytkowania idą do kasy miasta i muzeum miejskiego w Żorach — mówi Katarzyna Podyma.

Więcej w piątkowym PB

Projekt obiektu muzealnego w Żorach
Projekt obiektu muzealnego w Żorach
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane