Zrób sobie technologiczny detoks (KOPNIAK KARIEROWY)

Inteligentne zegarki mogą zrobić zawrotną karierę w naszych biurach. Czy to dobra informacja dla pracowników?

Apple zorganizował na początku marca huczną prezentację swojego inteligentnego zegarka. Gadżet wzbudził spore zainteresowanie, wywołał niemało szumu, ale szybko pojawiło się pytanie: czy naprawdę potrzebny jest nam taki sprzęt? 

Cykl weekendowych felietonów poświęconych zagadnieniom pracy i kariery. W
 dniu odpoczynku szukamy nowych impulsów przydatnych na co dzień w życiu
 zawodowym. Chcemy inspirować i motywować, ale także stosować 
mobilizujące „kopniaki”. Bądźcie z nami!
Zobacz więcej

KOPNIAK KARIEROWY:

Cykl weekendowych felietonów poświęconych zagadnieniom pracy i kariery. W dniu odpoczynku szukamy nowych impulsów przydatnych na co dzień w życiu zawodowym. Chcemy inspirować i motywować, ale także stosować mobilizujące „kopniaki”. Bądźcie z nami! Fotolia

Inteligentne zegarki mają w swojej ofercie już m.in. LG, Sony, Samsung i Motorola. Teraz na rynek wchodzi najważniejszy gracz w branży, czyli koncern z nadgryzionym jabłuszkiem w logo. Apple wcześniej zrewolucjonizował rynek odtwarzaczy muzyki i smartfonów.  

Smartwatch może mieć masę różnych zastosowań, ale tak naprawdę daje niewiele poza tym, co i tak mamy już w innych gadżetach. CNBC podaje jednak, że niemiecka firma EBF mocno wierzy w to, że Apple Watch przyjmie się w biurach. Aplikacja Niemców zintegrowana z urządzeniem pozwoli menedżerom zarządzać wieloma sprawami z poziomu zegarka.  

Niby wszystko brzmi świetnie, ale pomyśl spokojnie. Służbowy smartfon jest przydatny. Dobry laptop też ułatwia życie. Komputer stacjonarny pomaga organizować pracę wokół biurka i nie zabierać jej do domu. Technologiczne nowinki ułatwiają pracę, pomagają szybciej wykonywać różne czynności. Wplątani w technologie coraz trudniej oddzielamy jednak czas poświęcony na pracę od czasu przeznaczonego na odpoczynek.  

Smartwatch może sprawić, że praca będzie tak blisko nas, jak chyba do tej pory nie była - dosłownie i w przenośni poczuje nasz puls.  

Nie należę do osób, które uważają, że świat bez smartfonów i laptopów był lepszym miejscem do życia. Nie zaliczam się do tych, którzy twierdzą, że „kiedyś było lepiej”, bo człowieka nie odciągały od życia elektroniczne urządzenia. Nie ganię dzieciaków za grę na komputerze i nie uważam, że nowoczesne technologie z założenia niszczą relacje między ludźmi. Bywa jednak, że mam ochotę wyrzucić smartfon, zamknąć komputer i odłączyć się od sieci na kilka tygodni, dni lub choćby godzin.  

Jeśli pracodawcy wpadną na pomysł, by do służbowych komputerów i smartfonów dołączyć jeszcze kolejne gadżety do ubierania, to technologiczny detoks będzie trzeba przeprowadzać w każdy weekend. Zegarek to dopiero początek…

PRZECZYTAJ INNE TEKSTY Z SERII "KOPNIAK KARIEROWY">>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu