Związkowcy odblokowali tory na dworcu w Krakowie

opublikowano: 22-02-2007, 10:46

Pracownicy kolei zakończyli w czwartek około południa protest na Dworcu Głównym w Krakowie. Przez dwie godziny kilkudziesięciu związkowców wstrzymywało ruch pociągów, blokując tory na wjeździe do dworca.

Pracownicy kolei zakończyli w czwartek około południa protest na Dworcu Głównym w Krakowie. Przez dwie godziny kilkudziesięciu związkowców wstrzymywało ruch pociągów, blokując tory na wjeździe do dworca.

Jak poinformował PAP przewodniczący Okręgowej Sekcji Kolejarzy "Solidarność" Henryk Sikora, powodem protestu jest brak porozumienia w trwających od kilku miesięcy rozmowach między zarządem spółki PKP Polskie Linie Kolejowe a związkowcami. Postulaty związków zawodowych dotyczą poprawy warunków pracy i 100 zł netto podwyżki płac. Tymczasem zarząd spółki proponuje wzrost płac średnio o 50 zł netto. Propozycja ta nie satysfakcjonuje pracowników.

Pociągi odjeżdżające z Krakowa w kierunku północnym (Katowice, Warszawa, Poznań) notowały opóźnienia. Składy te odjeżdżały z dworca Kraków-Płaszów i trasami objazdowymi omijały Dworzec Główny. Podobnie kierowano składy przejeżdżające lub kończące bieg na Dworcu Głównym.(PAP)

Protest kolejarzy na Dworcu Głównym w Krakowie jest nieuzasadniony - uważa PKP Polskie Linie Kolejowe SA. W czwartek stanęły pociągi na krakowskim dworcu po tym, jak kilkudziesięciu związkowców zablokowało tory. Protestujący domagają się poprawy warunków pracy i podwyżek.

"Oświadczamy, że uznajemy protest, którego skutki dotykają przede wszystkim pasażerów, za nieuzasadniony" - czytamy w komunikacie przesłanym PAP przez spółkę PKP PLK.

Jak podała firma, ta forma nacisku na pracodawcę została zastosowana przez związki zawodowe pomimo tego, że trwają negocjacje płacowe, a kolejna ich runda jest zaplanowana na piątek.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Związkowcy odblokowali tory na dworcu w Krakowie