Zwrotny pieniądz dla MSP

opublikowano: 19-05-2015, 00:00

Specjaliści doradzą małym spółkom, jak sfinansować biznesowe projekty.

Z ostatnich raportów dotyczących małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) największą barierą w ich rozwoju jest brak funduszy. Młodzi biznesmeni mają problem z dostępem do finansowania z powodu braku zdolności kredytowej lub zbyt wysokich kosztów zdobycia i spłaty kapitału. Ale też sami podchodzą do banków z nieufnością i boją się zadłużać. Tę obawę potęgują brak doświadczenia i wiedzy ekonomicznej. Dlatego aż dwie trzecie przedsiębiorców nie korzysta z żadnej zewnętrznej formy finansowania. Aby pomóc młodym firmom, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przygotowała projekt „Planowanie działań w MSP a finansowanie zwrotne”.

Jego celem jest ułatwienie dostępu firm do kapitału. Opracowana została usługa doradczo-szkoleniowa, w ramach której eksperci pomagają przedsiębiorcom w zdobyciu najbardziej korzystnego finansowania zwrotnego i zarządzaniu dotowanym projektem. Dodatkowo współpracujące z PARP instytucje przygotowały 25 produktów finansowych (kredyt, leasing), dostosowanych do potrzeb MSP.

Są one korzystniejsze od standardowych ofert pod względem kosztów (niższe opłaty lub oprocentowanie) i zabezpieczeń (np. ich zniesienie). Co ważne, firma nie ponosi kosztów udziału w projekcie — działanie jest finansowane przez UE z programu operacyjnego Kapitał Ludzki.

Więcej informacji

http://ksu.parp.gov.pl/pl/ oferta_ksu/pomoc_kredyt_ pozyczka_leasing

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu